پذیرایی فرنگی محققان مطالعات سرطان سینه

پذیرایی: فرنگی محققان مطالعات سرطان سینه رژیم غذایی سرطان سینه توت فرنگی تومور سرطانی

گت بلاگز وب‌گردی فروش اسلحه را متوقف کنید / پاپ

پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها از قدرتمندان دنیا خواست تا دست از فروش اسلحه، که موجب جنگ و تقویت آن می شود، بردارند.

فروش اسلحه را متوقف کنید / پاپ

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها از قدرتمندان دنیا خواست تا دست از فروش اسلحه، که موجب جنگ و تقویت آن می شود، بردارند.
پاپ در یک خبر ویدیویی، بدون اشاره مستقیم به قرارداد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری آمریکا و عربستان سعودی، با لحنی تند خطاب به قدرتمندان دنیا گفت: یک جنگ اینجا، یک جنگ آنجا، آیا واقعا این جنگ ها جهت حل پرسشها بوجود آمده اند، یا اینکه جنگ های تجاری و جهت فروش غیر قانونی اسلحه هستند تا تجار مرگ، ثروتمند شوند؟ این اوضاع را حل کنیم.
در این خبر ویدیویی که به 7 زبان دنیا انتشار یافته هست، صدای پاپ به همراه تصویرهای انفجار بمب ها، تیراندازی ها و پرتاب موشک در حالی که دو قدرتمند توافقی جهت خرید و فروش اسلحه امضا می کنند و از قلم آنها خون می چکد، شنیده می شود.
پاپ با توجه به اینکه اکثر تولیدکنندگان و فروشندگان اسلحه در دنیا عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل هستند که می بایست پاسدار صلح در دنیا باشد، گفت ‘این یک تناقض مضحک است زمانی که از صلح و مذاکره جهت صلح صحبت می شود و همزمان به ترویج و فروش اسلحه پرداخته می شود’.
پاپ سپس التماس دعا جهت مسوولان کشورها کرد تا متعهد به آخر تجارت اسلحه که قربانیان بی گناه بسیاری می گیرد، شوند.
رهبر مذهبی کاتولیک های دنیا در سخنان خود اغلب به تجارت اسلحه، قانونی و یا غیر قانونی اشاره و آن را محکوم کرد.
وی پیشتر نیز در سفر به قاهره و در صحبت در دانشگاه الازهر مصر، علیه گسترش اسلحه گفت ‘وقتی سلاح ها تولید و فروخته می شوند، دیر یا سریع به کار گرفته خواهند شد. تنها با براق کردن مانورهای تاریک که سرطان جنگ را تقویت می کنند، می توان از دلایل واقعی آن جلوگیری کرد’.
پاپ پیشتر نیز از به کار گیری سوپر بمب آمریکا به نام ‘مادر تمام بمب ها ‘ که در افغانستان پرتاب شده است بود ابراز شرمندگی کرد.
پاپ تاکنون بارها گفته است که ‘در بعد حملات تروریستی، سازندگان و تجار اسلحه قرار دارند. آنها صلح نمی خواهند بلکه به دنبال خونریزی هستند، آنها جنگ می طلبند و برادری نمی خواهند. بیچاره آنهایی که سلاح می خرند تا این برادری را نابود کنند.

عبارات مهم : اسلحه

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلحه | قانونی | فروش اسلحه | پاپ فرانسیس | قدرتمندان جهان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog