پذیرایی فرنگی محققان مطالعات سرطان سینه

پذیرایی: فرنگی محققان مطالعات سرطان سینه رژیم غذایی سرطان سینه توت فرنگی تومور سرطانی

گت بلاگز وب‌گردی توت فرنگی از پیشرفت سرطان سینه پیشگیری می کند

مطالعه تازه نشان می دهد توت فرنگی با کم کردن روند رشد تومور، با سرطان سینه مقابله می کند.

توت فرنگی از پیشرفت سرطان سینه پیشگیری می کند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، تیمی از محققان نشان دادند عصاره توت فرنگی موجب توقف گسترش سلول های سرطان سینه رشدیافته در لابراتوار شد، حتی زمانیکه سلول های سرطانی در موش ها تزریق شدند.

عبارات مهم : فرنگی
با این حال محققان تاکید دارند این یافته ها و همچنین یافته های مطالعات قبلی با استفاده از مدل های حیوانی بوده و هنوز در مورد انسان ها ثابت نشده هست.

ماریزیو باتینو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این نتیجه های بدون شک جهت فهم تاثیرات احتمالی توت فرنگی بر سرطان سینه و مکانیسم های مولکولی دخیل در آن معتبر هستند، ولی باید با مطالعات کلینیکی و اپیدمیولوژیکی تکمیل شوند تا تایید شود که آیا در انسان ها هم تاثیرات مثبت همانند تاثیرات مشاهده شده است در موش ها تجربه شده است است.»

دانشمندان سلول های سرطان سینه را در معرض غلظت های گوناگون توت فرنگی از نوع آلبا که در ایتالیا می روید جهت مدت وقت های ۲۴، ۴۸ و ۷۲ ساعت قرار دادند.

نتایج نشان داد رشد سلول ها قبل از ورود به تناوب تقسیم و گسترش متوقف شد.

بعد از آن، به موش های ماده یک ماهه رژیم غذایی استاندارد یا رژیم غذایی همراه با عصاره توت فرنگی داده شد. حدود یک ماه بعد، به موش ها سلول های سرطان سینه به شدت تهاجمی تزریق شد.

در نهایت پنج هفته بعد، محققان تومورها را از موش ها خارج کرده و دریافتند رژیم غذایی غنی از توت فرنگی موجب توقف گسترش سلول های سرطانی به بافت سالم جانبی شد.

به گفته باتینو، «ما همچنین شاهد کم کردن چشمگیر وزن و حجم تومور هم بودیم.»

منبع:مهر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرنگی | محققان | مطالعات | سرطان سینه | رژیم غذایی | سرطان سینه | توت فرنگی | تومور سرطانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog